English

88284050 21 98+

گالوانیزه گرم بروش غوطه وری

گالوانيزه گرم با روش  غوطه وری چيست ؟ 
 

آهن و فولاد از زمان پيدايش زندگی انسان را راحت کرده اند به دليل راحتی  توليد ، دوام ، و راحتی روش مونتاژ فولاد تقريباً همه جا بکار برده می شود بيشتر پيشرفتها و ايجاد تکنولوژی ها با استفاده از فولاد بوجود می آيد . در بسياری از کشورها فولاد ساختمانی در بنای بسياری از ساختمانها بر ضد زلزله بکار می رود . علاوه بر مزيتهای بسيار زيادی که فولاد دارد يک عيب  بسيار مهم هم دارد .  (خوردگی  )

فولاد تمايل  به جذب اکسيژن دارد . اين شکل از خوردگی و ترکيبات شيميايی فولاد را از بين می برد . و به دليل تجزيه متلاشی می شود . آخرين و تکان دهنده ترين نمونه اين امر در زلزله در ترکيه منطقه مارامارا مشاهده گرديد .  

50% فولاد ساختمانی درون بتن ساختمانها تضعيف و تخريب شدند . موثرترين روش برای رفع اين عيب ،  پوشش دادن بوسيله فلز  روی می باشد . پوشش های بيولوژيکی و  شيميايی کم دوام و بي نتيجه هستند .

گالوانيزاسيون به روش غوطه وری گرم يک روش پوشش دهی بوسيله  فلز روی می باشد . و در نهايت فرآيند  پوشش ،  آهن با  روی پيوند شيميايی تشکيل می دهد . گالوانيزاسيون به روش غوطه وری  گرم به زبان ساده يک پوشش است که در آهن يا فولادی که از نظر ترکيب و طراحي مناسب برای گالوانيزه است توسط فرو بردن در وان مذاب روی تشکيل می گردد .

گالوانيزه به روش غوطه وری گرم نزديک به 150 سال است که کاربرد دارد.  بيشتر رويی که در جهان توليد می شود جهت پوشش دهی مصرف می گردد . مهمترين علت مقاومت روی به تجزيه طبيعی ، ماهيت مقاومت آن می باشد . 

نقشه سایت

دفتر مرکزی : تهران - کوی نصر

خیابان 32 - شماره 49

تلفن : 88284050 - 021 ( 10 خط )

فکس : 88284100 - 021

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت مرکید می باشد طراحی سایت: ایران تکنولوژی